“İfigenya" Bursa'da Üç Gün Boyunca Kapalı Gişe Sahnelendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, İfigenya oyunuyla Şehir Tiyatroları Buluşmaları kapsamında Nilüfer seyircisiyle buluştu.

Euripides’in yazdığı Serdar Biliş’in yönettiği oyun19, 20, 21 Ocak 2023 tarihlerinde Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Evi’nde Bursa seyircisiyle bir araya geldi. Üç gün boyunca kapalı gişe sahnelenen oyun, seyirciden uzun süre alkış aldı.

Şehir Tiyatroları Buluşmaları; 15-18 Şubat tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde sahnelenecek Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun oyunu “1984” ile devam edecek.

İFİGENYA

Doğu ile Batı arasındaki ilk büyük savaş: Akha ordusu, Truva seferine çıkmak üzeredir. Birleşik ordu donanmasının sıkıştığı limandan kurtulup harekete geçebilmesi için rüzgâra ihtiyacı vardır. Başkomutan Agamemnon, Artemis’in kutsal geyiklerinden birini öldürdüğü için tanrıça da onun rüzgârını kesmiş ve herkesi bu limana hapsetmiştir. Doksan dokuz kralın ordusu hastalıktan kırılırken, öfkeyle bekleyen askerlerin gözü Agamemnon’dadır. Başkomutan’ın sadece kendisi ve makamı değil, başta ailesi olmak üzere, tüm ülke tehlikededir. Agamemnon’un yapabileceği tek bir şey kalmıştır: En değerli varlığı olan kızı Iphigenia’yı tanrılara kurban vermek!..                                     

Oyunda Ceren Kaçar, Elvan Boran, Yıldıray Şahinler rol alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı