Geleceğe İlham Veren OPPO 18’inci Yılını Kutluyor

Teknolojinin sunduğu kolaylıkları daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için yatırım yapmaya devam eden OPPO, 18'inci yılında, kullanıcılarıyla kurduğu bağları güçlendirmeyi hedeflediği OPPO Global Community'yi hayata geçirdi ve OPPO çalışanlarının hikayelerini anlatan bir belgesel dizisi yayınladı.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, bu yıl 18'inci yıl dönümünü kutluyor. OPPO, kurulduğu 2004 yılından bu yana, teknolojide inovasyonun sınırlarını zorlamaya devam ederken geliştirdiği teknolojilerde kullanıcı merkezli yaklaşıma bağlılığını sürdürüyor. Faaliyetlerine tüketici elektroniği şirketi olarak başlayan OPPO, dünya pazarlarında akıllı ürün ve hizmetlerin geliştirilmesine öncülük eden entegre yazılım, donanım ve hizmet çözümleriyle, kullanıcılarına tam hizmet veren bir teknoloji şirketine dönüştü.

 

Erken dönemde, müzik çalarlarında ve çeşitli özelliklerle donatılmış akıllı telefonlarında kalite açısından inovasyonlar yaparken şimdi hızlı şarj teknolojisinde ve yeni akıllı telefon modellerinde çığır açan buluşlara imza atarak üstün teknoloji görüntüleme NPU'su MariSilicon X gibi en yeni inovasyonları geliştiren OPPO, teknoloji sektörünü ileri taşımaya devam eden yeniliklerle daha iyi bir gelecek yaratmayı hedefliyor. Bugün Avrupa, Asya-Pasifik, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika'da 60'tan fazla ülke ve bölgedeki müşterilere hizmet veren dünyanın dördüncü büyük akıllı telefon markası olan OPPO, dünya çapında 80'den fazla telekom operatörüyle stratejik ortaklıklar sürdürüyor.

 

OPPO'dan yeni hizmetler

OPPO, 18'inci yaşını kutlarken kullanıcılarla olan bağlarını güçlendirmek ve sunduğu kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek için birtakım yeni hizmetler başlattı; Tüm OPPO kullanıcılarının OPPO'yla ve birbirleriyle iletişim kurup paylaşım yapması için kapsayıcı bir ekosistem sağlamak hedefiyle OPPO Global Community oluşturuldu. Topluluk, bazı farklı programlar için merkez görevi de görecek. Bu programlar içerisinde, kullanıcılara OPPO'nun en son ürünlerini ve yeniliklerini herkesten önce deneyimleme fırsatı sağlayacak olan OPPO Product Ambassadors Program, dünyanın her yerindeki kullanıcıların OPPO ürün ve teknolojilerini özgürce tartışabilecekleri O-Chat açık forumu ve başkalarına ilham vermek için kullanıcıları kendi hayat hikayelerini paylaşmaya davet eden OPPO Lifesetter da yer alıyor.

 

OPPO Global Community, kullanıcılara ve teknoloji meraklılarına daha sezgisel ve kolay erişim sunarken şirket ve faaliyetleri hakkında bilgiler ve güncellemeler sağlayacak. Ayrıca, bir kanal üzerinden topluluk üyeleri ile OPPO teknik uzmanları, OPPO ürünleri ve hizmetleriyle ilgili deneyimleri ve iç görüleri derinlemesine paylaşabilecek. OPPO açısından topluluk, kullanıcılarla doğrudan iletişim kurmak, ürün ve hizmetler hakkında faydalı geri bildirimler almak ve dünya çapındaki kullanıcıların ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için etkili bir kanal görevi de görecek.

 

OPPO hikayeleri belgesele dönüştü

OPPO, hikayelerini ve OPPO'nun büyümesini çalışanların kendi bakış açılarından anlatan bir belgesel dizisi yayınladı. Belgeselin bir bölümünde, OPPO Hindistan Ar-Ge'sinde Kamera İnovasyonu Baş Mühendisi Saritha Bandaru, Hint kültürüne ve müşteri deneyimine dayanarak yerel kullanıcı ihtiyaçlarını nasıl belirlediğini anlatıyor. Saritha Bandaru, Hindu kadınların kullandığı Bindi'yi yüzlerinden çıkarmadan güzelleştirme sağlayan bir görüntü algoritması geliştirmek üzere ekibini yönlendiriyor. OPPO'nun Kıdemli Ses Tasarımcısı Li Hong ise O-Relax'ta Şehirlerin Sesi özelliğini geliştirmek ve keyifli seslerle insanların rahatlamasına yardımcı olmak için günlük yaşam deneyimlerinden nasıl ilham aldığını ele alıyor. OPPO Araştırma Enstitüsü Gelişmiş Teknolojiler Kıdemli Ürün Müdürü Cheng Sheng ekibiyle robot köpek projesinde çalışırken en yeni teknolojileri nasıl keşfettiğinin ayrıntılarını paylaşırken OPPO AED Romanya Perakende Başkanı Dan Amariei, Covid salgınının zor günlerinde ekibine nasıl liderlik ettiğini ve OPPO'yu Romanya pazarına nasıl başarıyla kazandırdığını anlatıyor.

 

Tüm OPPO çalışanları, farklı geçmişlerinin ve kökenlerinin getirdiği tecrübe ile kullanıcı ihtiyaçlarını keşfetmenin ve inovasyonlar sunmanın yeni yollarını arama konusunda ortak bir tutkuya sahip. Çalışanlar, OPPO'nun 'Inspiration Ahead' / 'İlham Yanı Başında' marka mottosunu benimseyerek hümanist bir anlayışla OPPO'nun ürün ve hizmetlerinin her ayrıntısını sürekli olarak optimize ederek teknolojinin faydalarını daha fazla kullanıcıya sundu.

 

Sosyal sorumlulukta aktif rol oynadı

18 yıldır harika ürünler ve hizmetler sunan OPPO, kurumsal sosyal sorumluluk konusunda da aktif bir rol oynadı. 'İnsanlık için teknoloji, dünya için iyilik' misyonuyla OPPO, çevreyi korumak, gençleri güçlendirmek, dijital katılım ve sağlık dahil olmak üzere dört temel alana uzun vadeli yatırımlar yapıyor:

 

•          Çevreyi Korumak: OPPO, sürdürülebilirlik kavramını ürünlerinin tüm yaşam döngüsüne entegre etme kararlılığını sürdürüyor. Ambalajlarda kullandığı plastiği azaltan OPPO, bunun yanı sıra ürünlerinin kullanım ömrünü ve dayanıklılığını iyileştirmeye çalışıyor. Bu yöndeki girişimler arasında, OPPO'nun kendi geliştirdiği Pil Sağlığı Motoru, sektör ortalamasının iki katı olan 1.600 defalık şarj-deşarj döngüsünden sonra, akıllı telefon pillerinin orijinal kapasitesinin 80'inden fazlasının korunmasına yardımcı oluyor.

 

•          Gençleri Güçlendirmek: OPPO, genç sanatçıların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmayı ve sanat yoluyla teknolojinin geleceğini hayal etmeyi teşvik etmek için dört yıldır OPPO Renovators projesini hayata geçiriyor.

 

•          Dijital Katılım: Teknolojinin faydalarına inanan OPPO, farklı grupların farklı ihtiyaçlarını karşılamak için erişilebilirlik özelliklerini kolaylaştırmaya ve ileri yaştaki kullanıcılara yönelik ürün tasarımlarını iyileştirmeye kendini adadı.

 

•          Sağlık: OPPO Health Lab tarafından tanıtılan OPPO Health Research Kit, sağlık uzmanlarının veriye erişmesine ve analiz etmesine yardımcı olurken sağlıkla ilgili araştırmaları kolaylaştıran eksiksiz bir paket sunuyor. OPPO, kullanıcıların eğlenceli yöntemlerle rahatlamasına yardımcı olmak için de birtakım rahatlatıcı ses ve oyunlar içeren O Relax uygulamasını sundu.

 

OPPO herkes için daha iyi bir gelecek inşa etmeyi hedefliyor

OPPO, teknoloji profesyonellerinin ve girişimcilerin inovasyonları hayata geçirmesini hızlandırmak için OPPO Research Institute Innovation Accelerator'ı da devreye aldı. Erişilebilir Teknoloji ve Dijital Sağlık olmak üzere iki alanda önerilerin ele alındığı programa 39 ülke ve bölgeden 536 başvuru yapıldı. Kazanan ilk 10 başvurunun her biri yaklaşık 46.000 ABD doları tutarında hibe almanın yanı sıra OPPO ve iş ortaklarından yatırım, teknolojik imkân, araştırma, ticari ortaklık ve küresel tanıtım gibi destekler alma fırsatına sahip oldu. 

 

'İlham Yanı Başında' mottosuyla yarınlara odaklanan OPPO, tüketicilere ve topluma daha fazla değer sunmak için kendini geliştirmeye devam edecek. Kullanıcı odaklı inovasyonlar üzerinde çalışmaya ve dünya çapındaki kullanıcılara daha akıllı bir yaşam sunmaya devam eden OPPO, iş kolları tarafında akıllı öğrenme, akıllı üretkenlik, akıllı eğlence ve akıllı sağlık hizmetleri olmak üzere dört temel alana odaklanacak. Herkes için daha iyi bir gelecek inşa etmeyi hedefleyen OPPO, sunduğu güven ile kullanıcılarını daha da güçlendirerek kendi sürdürülebilir gelişimine yatırım yapmaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı