“Dijital Sanat Severlere Müjde: “Dijital Keşfediş" Konya'da Başlıyor"

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ve Konya Bilim Merkezi iş birliğinde “Dijital Keşfediş: Dijital Çağ, Dijital Dünya, Değişim ve Geleceğe Hazırlanmak” temalı Dijital Sanat Sergisi düzenlenecek. Sergi, Konya Bilim Merkezi’nde 24 Ocak-12 Şubat 2023 tarihleri arasında ziyaretçilere kapılarını açacak.

Modern teknolojilerin üstlendiği rolü her daim vatandaşlarının hizmetine sunan Konya Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirdiği projelerle gençlere dijitali farklı yönleriyle sunan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, Konya Bilim Merkezi’nde düzenlenecek “Dijital Keşfediş” sergisi ile gençlere dijitale dair farklı bir deneyim sunacak. Yapay zekânın hem bir araç hem de felsefi bir kavram olarak ele alınacağı sergi, dijital ve sanatın birlikteliğine ev sahipliği yapacak. Uluslararası platformlarda eserleri sergilenen dünyaca ünlü sanatçılar, bu kez Konya Bilim Merkezi’nde eserlerini sanat severlerin beğenisine sunacak. Organizasyonda; teknoloji ve sanatın birleştiği panel, söyleşi ve workshoplar ile dijital deneyim atölyeleri tüm boyutlarıyla ele alınacak.

“Dijital Keşfediş” Dijital Sanata Farklı Bir Boyut Kazandıracak

Dijital sergi kapsamında, mühendislik, hukuk, tasarım ve sosyal bilimler alanlarının dijitalle yorumlandığı birbirinden farklı etkinlikler ve spesifik konularda sunuşlar da düzenlenecek. Dijitalin sanatla buluşacağı, dijital sanatın imkân ve sınırlarının konuşulup tartışılacağı söyleşi, panel ve atölyelerin de yer alacağı “Dijital Keşfediş” Dijital Sanat Sergisi geleneksel çizgilerin ötesine çıkarak, sanatseverlerde merak ve heyecan uyandıracak. 

Konyalı sanatseverlerin sanat, dijital ve teknolojiye dair bakış açılarına farklı bir boyut kazandıracak olan “Dijital Keşfediş” Dijital Sanat Sergisi, 12 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Etkinlik gün ve saatlerine https://dijitalkesfedis.com web sitesinden ulaşılabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı