'Aşk Grevi' Oyunu 'Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonu' İçin Sahnelendi

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGDY) yeni yılın ilk kültür sanat etkinliğinde “Aşk Grevi” tiyatro oyununu izlemek için bir araya geldi. Ankara’da Çankaya Sahne’de tek perde oynanan oyun için GGYD üyeleri salonu doldurdu. Aşk Grevi tiyatro oyunu binlerce yıl önce Anadolu’da kadınların savaşı sona erdirmesini, kadınların barışa öncülük edişini, Olimpos tanrılarının Anadolu yansımaları izleyiciyi eğlendirerek aktarıyor. GGYD heyetinin tam kadro izlediği oyun, Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonu’ için de sahnelendi. 

GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu, “GGYD olarak, Türkiye’nin genç girişimcileri olarak Türkiye’de kültür sanatın gelişimine her zaman katkı sağlamaya çalışıyoruz. ‘Aşk Grevi’ oyunu için bir arada olmamız GGYD Sosyal İşler ve Aktiviteler Kurulu (SİVAK) öncülüğünde gerçekleşti. Oyunu izlemek için bilet alan, bugün burada bulunan herkes Nilüferler Yetişiyor Eğitime Destek Fonu’na kaynak yaratmanın bir aracı oldu. Biliyorsunuz bu projemiz ödüllü bir sosyal sorumluluk projemiz. Yaklaşık 6 yıl önce bir şehit çocuğuna eğitim desteği sağlanmasıyla başlayan projemiz ile bugün yüzlerce gence karşılıksız eğitim bursu veriyoruz. Sayımız giderek artıyor. Öğrencilerimize sadece maddi destek sağlamıyoruz. Onların staj ihtiyaçlarında, okul bittikten sonraki istihdam süreçlerinde hep yanlarında oluyoruz. Bu fonun ana kaynağını GGYD üyelerinin bağışları elbette. Bugün de emeği geçen herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı. 

‘Tiyatroyu, sanatı ve sanatçıyı destekliyoruz’

Tiyatroların sanatın, sanatçının yaşamasını her koşulda desteklediklerini aktaran Başkan M. Nezih Allıoğlu, “Bu sahne, Çankaya Sahne GGYD Üyemiz Serkan Melikoğlu’na ait. Tiyatro, sinema gibi kültür sanat etkinlikleri bizim sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek için en güzel vesileler. Bugün de Türkiye’de daha fazla kız çocuğunun eğitime erişimini kolaylaştırmak amacıyla bu oyunu izlemek için bir araya geldik.” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı