Esenler Film Gün 3’üncü Yılında Sinemaseverlerle Buluşmaya Hazırlanıyor

11-15 Kasım tarihleri arasında 3’üncü kez sinemaseverleri ağırlayacak olan “Esenler Film Günleri”, bu yıl programına eklenen “Esenler Kısa Film Yapım Desteği” ve yepyeni fikirleriyle sinema profesyonelleri ve seyircileri buluşturmaya hazırlanıyor.

 

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan “Esenler Film Günleri” için hazırlıklar devam ediyor. 11-15 Kasım tarihleri arasında sinemaseverleri Esenler’de bir araya getirecek etkinlik kapsamında sinema dünyasının önemli sinemacıları ve seçkin yapımlar seyirciyle buluşacak. Etkinlik bu yıl özel konukları ve filmleriyle dünyanın neşesi olan çocukları selamlayacak. 

 

Bu Yılın Teması “Çocuk” 

Yurtiçi ve yurtdışı film festivallerinde öne çıkan filmler ve yan etkinliklerle renklenecek “3. Esenler Film Günleri”, geçtiğimiz yıllarda seçtiği “kadın” ve “göç”ün ardından bu yıl da önemli bir temayı daha beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor. Sinema yazarı Suat Köçer’in danışmanlığında gerçekleştirilen film günlerinin üçüncü yıla özel teması “çocuk” olarak belirlendi. Bu kapsamda başrolde çocukların olduğu filmler ve sinemada çocuk konulu etkinlikler sinemaseverlerin ilgisine sunulacak.

 

Yenilikler “Film Yapım Destekleri” ile Taçlanıyor  

Bu yıl programına dahil ettiği bölümlerle kapsamını genişleten “3. Esenler Film Günleri”, önemli bir yeniliğe imza atarak “Esenler Kısa Film Yapım Desteği”ni hayata geçirdi. Kısa film türünde yeni üretimleri desteklemek, geleceğin yapımcı ve yönetmenlerinin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla üç projeye toplam 120 Bin TL doğrudan desteğin sağlanacağı bölüme ilgi ise yoğun. Senaryo aşamasındaki projelerin üretimine yardımcı olmak, yönetmen ve yapımcılara proje geliştirme, sunma ve uluslararası festivaller noktasında eğitimler vererek sinema sektörüne uzun vadede fayda sağlamayı hedefleyen desteklere başvurular 30 Eylül’e kadar devam ediyor.

 

Yeni Logo Yeni Heyecan 

Hazırlıkları yoğun biçimde devam eden “Esenler Film Günleri” logosunu da yeniledi. Sinema büyüsünün insan siluetiyle bütünleştiği yeni logosu, bu yıla dair heyecan verici içeriği, yurtiçi ve yurtdışından seçkin konukları ve sürpriz yenilikleriyle “Esenler Film Günleri”, 11-15 Kasım tarihleri arasında sinemaseverleri üçüncü kez bir araya getirecek. 

 

“Esenler Film Günleri” ile ilgili detaylı bilgi için www.esenlerfilmgunleri.com adresi ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı