Dünya Temizlik Gününde 380 Kg Atık Toplandı

18 Eylül Dünya Temizlik Gününde Çorlu Belediyesi ve "Let's Do It Türkiye" ile iş birliğiyle 38 dönümlük alanda temizlik çalışması yapıldı.

 

Türkiye'de ve dünyada eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 18 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında Çorlu Belediyesi ve dünyanın en büyük sivil hareketlerinden biri olan "Let's Do It Türkiye" öncülüğünde çevre ve doğayı korumak amacıyla gönüllülerin de katılımıyla temizlik çalışması gerçekleştirildi.

 

380 Kg Atık Toplandı

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Başkan Yardımcısı Hakan Öztürk, Let's Do It Türkiye Tekirdağ İl Temsilcileri ve Çorlu Belediyesi çalışanlarının yanı sıra Çorlu Gençlik Merkezi, TEMA Çorlu Temsilciliği, TED Koleji, Coca Cola İçecek çalışanları, Penti çalışanları ve gönüllü vatandaşlar katıldı. Cumhuriyet Mahallesi'nde gerçekleştirilen çevre temizliği etkinliğine katılanlar 38 dönümlük arazide 261 kg cam atık, 41 kg plastik atık, 32 kg kâğıt atık ve 46 kg karışık ambalaj atığı olmak üzere 380 kg atık topladı.

 

"7'den 70'e Çok Sayıda Vatandaş Katıldı"

18 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında Türkiye’de ve dünyada eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, sosyal etki yaratmak için "Let's Do It Türkiye" iş birliğiyle eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinliklere 7'den 70'e çok sayıda Çorlulu vatandaşın katılım gösterdiğini ifade ederek, "Kentini seven ve temiz bir Çorlu için her zaman düzenlenen her türlü etkinlikte bir araya gelen değerli hemşehrilerimiz ile bugün Cumhuriyet Mahallemizde Bülent Ecevit Bulvarı ve çevresinde çevre temizliği gerçekleştirdik.

 

"Çevremizi Korumalı ve Temiz Tutmalıyız"

Her bireyin yaşadığı sokaktan başlamak üzere dünyamızı temiz tutması gerektiğini unutmamalıyız. Ülke olarak atık ve çevre bilinci konusunda yeni atılımlar yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Çorlu Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapabilmek adına kent genelinde özellikle okullarımızda atık ve çevre bilinci konusunda kampanyalar ve eğitimler gerçekleştirerek farkındalık oluşturmaya gayret ediyoruz. Çevremizi daha yaşanabilir hale getirmek ve sürdürülebilir bir çevre için bu tür etkinliklerin daha sık aralıklarla tekrarlanması gerektiğini düşünüyorum. Önemli olduğunu düşündüğüm bu farkındalık etkinliğinde Çorlu Belediye Başkanı olarak yer almaktan dolayı mutluyum ve yeşili koruyarak gelecek nesillere temiz bir doğa emanet etmeye gönüllüyüm. Çorlu Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşen görevlere her zaman hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Bugün temiz bir Çorlu ve temiz bir dünya için bu etkinliğe katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim." diye konuştu.

 

Eylül Dünya Temizlik Günü’nde tüm dünyada ve Türkiye’de eş zamanlı gerçekleştirilen "Lets Do It Türkiye" temizlik etkinliğine katılanlar günün sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı