Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç Tek hedefimiz yaşanabilir bir Buca sunmak

Buca Anadolu Lezzetleri Festivalinde Bucalılara seslenen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Tek hedefimiz sizlere yaşanabilir bir Buca sunmak” dedi.

 

Festivalin ilk gün heyecanını Bucalılarla paylaşan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, şehrin en büyük yeme ve içme festivaline ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. Anadolu lezzetlerinin bir arada yaşama kültüründen ve hoşgörüsünden kaynaklandığına dikkat çeken Kılıç, Bucalılara bugüne kadar gerçekleştirmiş oldukları projeleri anlattı. Buca trafiğinin azaltılmasından asfalt üretim tesisine, kırsal kalkınma projelerinden mali disipline, bilim kadar pek çok detayı yurttaşlarla paylaşan Başkan Kılıç, “Size yakışır çok güzel bir Buca geliyor. Tek hedefimiz sizlere daha yaşanabilir bir Buca sunmak” dedi.

 

Erhan Kılıç “Belediye’nin Hemen Hemen Borcu Kalmadı” geldiğimizde Belediyemizin borcu 200 milyon tl iken bunu bu sene hemen hemen 800 milyona çıkardıklarını ve hemen hemen borçlarının kalmadığını süperge araçlarını aldıklarını, çöp araçlarını temin ettiklerini Buca’nın geleceğini inşaat ettiklerini söyleyen Kılıç. 3 yılldır yaptıkları hizmetleri Buca’lı vatandaşlara anlattı.

 

Cezaevi konusunda ‘hizmette siyaset olmaz’ dedik

Yıllardan beri bu cezaevinin Buca’ya yakışmadığını söylediklerini ifade eden Kılıç, “Hem insani açıdan hem de ilçenin göbeğinde kalmış trafik açısından, her yönden Buca’ya yakışmayan bir kütle vardı. ‘Hizmette siyaset olmaz’ şiarıyla yola çıktık. Bir çok görüşmeler yaptık. Bakanlıkla görüştük. Milletvekillerimizle görüştük en sonunda malumunuz biliyorsunuz o cezaevini oradan yıktık. Hiçbir sağlık problemi olmadan yıktık. Gerekli raporlarını alıp gerekli raporlar doğrultusunda denetleyerek yıkımı yapıldı” dedi.

 

Buca’da asfalt seferberliği başlatıyoruz

Buca’da asfalt şantiyesini kurduklarını söyleyen Kılıç Çok yakın bir zamanda asfalt seferberliği başlatacaklarını açıklayarak Girilmedik yol, girilmedik sokak bırakmayacaklarını söyledi.

 

Buca trafiği rahatlayacak

En yakın zamanda Menderes Caddesi’nin paraleli konumunda olan Adnan Kahveci Caddesi’ni yani cezaevinin tam ortadan kesmiş olan caddenin o bölümünü trafiğe açılacağının müjdesini veren Kılıç, “Menderes Caddesi’ne paralel, daha uzun bir yolu Buca’mıza kavuşturarak uçan yola ve yeni açılacak olan tünele oradan da Bornova’ya bağlayacağız” dedi.

 

Berlin Duvarı olan Demiryolu hattı kaldırılıyor

Buca’da özellikle Şirinyer bölgesi, Efeler Mahallesi, Vali Rahmi Bey gibi bölgelerde halk arasında Berlin Duvarı olarak adlandırılan işlevsiz demiryolu hattının çok yakında kaldırılacağını sözlerine ekleyen Kılıç, “Belki de hepimizin hafızalarından silinmeyen özellikle eski Bucalılar’ın bildiği eski bir istasyonumuz var. Buraya Buca’ya yakışır bir yürüyüş yolu olan kültür sanat merkezi kazandıracağız. Şu ana kadar belediyemize ait bir kuruşluk herhangi bir mal satmadan şu ana kadar 200 milyon liralık bir kamulaştırma yaptık. Şirinyer pazarının arkasında bir gece pazarı vardı. Orayı kamulaştırdık ve beş kuruş borcumuz kalmadı. 7 dönümlük kapalı bir alan. Orayı da çok yakın zamanda harika bir hizmet alanı haline getireceğiz” diye konuştu.

 

Buca’nın Çaldıran Mahallesi’nin İmar Planı tamam

Göreve geldiğimizde ilk önceliğimiz Buca’yı yeniden planlamak. Çaldıran mahallesinin imar planlarının tamamlandığını söyleyen Kılıç. Bu mahallemizde hiç bir vatandaşımızın mağdur olmayacağı şekilde bir planlama yaptık. En yakın zamanda burada kentsel dönüşümün başlayacağını ve yaşanabilir bir alana döneceğini söyleyen Kılıç bunun bir çok alanda gerçekleşeceğini söyleyerek evlerinizi satmayın dedi..

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı