Beydağ’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Beydağ’da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla fener alayı düzenlendi, folklor ekipleri coşkulu oyunlar sergiledi.

 

Beydağ ilçesi Beydağ Kalesi önünde meşale ve  bayraklarıyla toplanan vatandaşlar coşku ve gururla Ulus Meydanı’na yürüdü.

 

Yürüyüş sırasında Türk bayrağı ve Atatürk portresi açıldı, İzmir Marşı eşliğinde yürüyüş gerçekleştirildi.

 

Daha sonra Ulus Meydanı’nda Beydağ Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun hazırlanış olduğu oyunlar sergilendi.

 

“Anlamlı ve Büyük Gün 30 Ağustos 1922”

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, program sırasındaki konuşmasında, “Tarihe baktığımızda, ülkemizin her bir karış toprağının vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan kahramanlarca kazanıldığını görüyoruz. Onlarca devletin hakimiyet kurmak için can attığı ülkemiz, birlik ve beraberlik içindeki yurttaşlarımızın ve kahraman askerlerimizin azimli mücadelesiyle kurtarılmıştır düşmandan.

 

Canla başla verilen bu mücadelelerin pek çoğunu taçlandıran zaferlerin ön önemlilerinden birisiyse, 30 Ağustos 1922’de kazanılmıştır. İstiklal mücadelemizin verildiği Kurtuluş Savaşı’nın seyrini ve sonucunu belirleyen, Büyük Taarruz’un son günü gerçekleşen Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin kazanıldığı o anlamlı ve büyük gündür 30 Ağustos 1922…

 

Birlik, beraberlik ve azimle elde edilen bu zafer, ülkemizin geleceğe dair umutlarını yeşertmiş, aynı zamanda Cumhuriyetimizi de filizlendirmiştir. 30 Ağustos 1922’de kazanılan zafer, küllerinden yeniden doğacak bir ülkenin bağımsız, laik ve demokratik geleceğinin kıvılcımını da yakmıştır.

 

Bağımsızlık, barış, kardeşlik ve huzurun hakim olduğu bir ülke için ağır şartlar altında verilen tarihi mücadelenin baş kahramanları olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman askerlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, ülkemizden barışın, birlik ve beraberliğin eksik olmaması temennilerimle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.”dedi.

 

Zafer’in 100. Yılının coşkuyla kutlandığı Beydağ’da güzel anlar yaşandı. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı