Başkan Keleş: Su zammı kabul edilemez

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, kentte suya yapılan yüzde 50 zamma tepki gösterdi. Alt yapı sorununu çözemeyenler halkın sağlığıyla oynayıp kanserli borulara mahkum edenlerin ilk fırsatta suya zam yaptığını belirten Keleş, “İlimizi yönetenler halkımıza Türkiye’nin en pahalı dördüncü suyunu satmaya başladı” dedi.

 

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) 3’üncü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda kentte suya yüzde 50 zam yapılması kararı verildi. AK Partili Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu zamma CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş tepki gösterdi. Sakarya’da birinci bölgede suyun birim fiyatının 8 lira 34 kuruştan 12 lira 50 kuruşa çıktığını, ikinci bölgede 6 lira 44 kuruştan 10 liraya, üçüncü bölgede ise 3 lira 96 kuruştan 7 liraya çıktığını ifade eden Başkan Ecevit Keleş, “Vatandaşı ve halkı düşündüğünü söyleyenler her fırsatta zam yaparak vatandaşı ne kadar düşündüğünü bir kez daha gösterdi. Artan enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle geçinemeyen vatandaşlarımız yapılan zamlarla daha da zor durumda bırakılıyor. Yıllardır Sakarya’yı yönetenler yine bizi şaşırtmadı ve Allah’ın suyuna yüzde 50 zam yaptı. Bunlar Allah’ın suyunda para alınır mı? diye geldiler ama yine millete verdikleri sözü tutmayıp milleti kandırdılar. Enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında ezilmekte olan evdeki hesabı çarşıya uyduramayan vatandaşlarımızın suyuna yapılan bu zam kabul edilebilir değil. Sadece bu yıl içerisinde Şubat ayında yapılan yüzde 30 zam ile birlikte bu yıl yapılan zam oranı yüzde 80 oldu. Halkın cebine göz dikenler yaptığı son zamla beraber birinci bölgedeki su fiyatıyla İstanbul'daki su fiyatını bile geride bıraktı.” dedi.

 

SAKARYA’YI EN PAHALI SUYA MAHKUM ETTİLER

Sakarya’da yaşayan 1 milyon kişinin Türkiye’nin en pahalı dördüncü suyunu kullandığını belirten İl Başkanı Keleş, “Sakarya’nın içme suyu yıllardır Sapanca gölü ve dağlardan gelen kaynak sularıyla karşılanıyor. Alt yapı sorunu yıllardır çözülmedi. Hemen yanı başımızdaki Sapanca gölünden su getirmeyi beceremeyenler, Sakarya halkını kanserojen olduğu, sağlık açısında tehlikeli olduğu ve kanser yaptığı bilinen asbestli borulara mahkum etti. Sakarya halkı hem kanser olacak hem de Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanacak. İlimizi yönettiğini düşünenler yıllardır hazır projelere kondu ve Sakarya halkına kanserli alt yapıya layık gördüler. Bunun çözümü içinde hiçbir şey yapmadılar. Tek yaptıkları halkın üzerinden geçinmek oldu. Alt yapıyı yapmayanlar maliyetleri bahane ederek ilk fırsatta suya zam yapıyor. Sakarya halkı buna layık değil. Halkımızı buna layık görenlere izin vermeyeceğiz. Fahiş zamların karşısında olacağız.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı