Kruvaziyer turizminde sürdürülebilirliğe Global Ports Holding yön veriyor

Global Yatırım Holding’in (GYH) bağlı kuruluşu ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding (GPH), Malaga’da düzenlenen Seatrade Cruise Med’e katıldı. Global Ports Holding’in portföyünde bulunan Malaga Kruvaziyer Limanı’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve 'Değişimi Birlikte Yönetmek' teması altında, özellikle sürdürülebilir uygulamalara odaklanan etkinlikte, 4 seminerde konuşmacı olan Global Ports Holding yöneticileri hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi verdiler. Öte yandan etkinliğin açılış kokteyli ve Seatrade Cruise Award ödüllerinin sahiplerini bulduğu resepsiyonun sponsoru Global Ports Holding olurken, etkinliğin VIP akşam yemeği de Malaga Kruvaziyer Limanı’nda gerçekleşti. Etkinlikte portföye yeni eklenen Las Palmas Kruvaziyer Limanı için de lansman gerçekleştirildi.

 

Etkinlik kapsamında düzenlenen ödül töreninde Global Ports Holding portföyündeki Taranto Kruvaziyer Limanı ve Taranto şehri ‘Yılın Destinasyonu’ seçilirken, Nassau Kruvaziyer Limanı da ‘‘Yılın Sürdürülebilirlik Girişimi’ kategorisinde finale kaldı.

 

Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, “Sektör olarak sürdürülebilir dünya hedefine ulaşmak için ciddi bir hedef belirledik. Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi olarak da bu hedef doğrultusunda öncü bir rol oynuyoruz. Portföyümüzdeki limanları sürdürülebilir dünya hedeflerimiz ile uyumlu bir şekilde yönetiyor ve geliştiriyoruz” dedi. 

 

Kruvaziyer sektörü sürdürülebilir dünya hedefleri için verdiği katkıyı artırmanın yollarını arıyor. Sektör bu arayışını Global Ports Holding’in portföyünde bulunan Malaga Kruvaziyer Limanı’nın ev sahipliğinde, 14- 15 Eylül tarihlerinde Malaga Ticaret Fuarları ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Seatrade Cruise Med’de sürdürdü. 'Değişimi Birlikte Yönetmek' teması altında, özellikle sürdürülebilir uygulamalara odaklanan etkinlikte, 4 seminerde konuşmacı olan Global Ports Holding yöneticileri hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi verdiler. Öte yandan etkinliğin açılış kokteyli ve Seatrade Cruise Award ödüllerinin sahiplerini bulduğu resepsiyonun sponsoru Global Ports Holding olurken, etkinliğin VIP akşam yemeği de Malaga Kruvaziyer Limanı’nda gerçekleşti. Etkinlikte Global Ports Holding’in portföyüne yeni eklenen Las Palmas Kruvaziyer Limanı için de lansman gerçekleştirildi.

 

2030 hedefi için perspektif çizdi

Global Ports Holding CEO’su Mehmet Kutman özel oturumda şirket ve gelecek vizyonları hakkında bilgiler paylaştı.

 

Etkinlik kapsamında gerçekleşen ‘55’e Hazır Mısınız’ başlıklı seminerde konuşan Global Ports Holding COO’su Stephen Xuereb, sektörün 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını en az yüzde 55 oranında azaltma konusundaki iddialı hedefin gerçekleştirilmesi için bir perspektif çizdi. Global Ports Holding’in sürdürülebilirlik adına hayata geçirdiği projeler ile ilgili bilgi veren Xuereb, kendi kendine yeten terminallerin geliştirilmesi, düşük karbon ayak izi projeleri, güneş enerji kullanımı, okyanus ve gelgitlerden elde edilen güç, liman ve destinasyonlarda elektrikli araçların kullanımı, destinasyon sürdürülebilirliği, kıyı güç bağlantısı gibi projelerini anlattı.

 

‘Dünya Çapında Kazananlar: Med'in Dışına Bakmak’ başlıklı oturumda konuşan Antigua Kruvaziyer Limanı Genel Müdürü Dona Regis Prosper, Global Ports Holding yatırımlarının, destinasyonlarına yapmış olduğu katkılar sayesinde World Cruise Awards’da Karayipler’deki En İyi Kruvaziyer Terminali ödülüne aday olduklarını belirtti. 

 

‘Sağlık ve Güvenlik: Değişim ve İşbirliği’ başlıklı panele katılan Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Direktörü Aziz Güngör ise Global Ports Holding’in sağlık ve güvenlik protokolleri hakkında bilgi verdi.

 

Etkinlik kapsamında düzenlenen Seatrade Cruise Award’da Global Ports Holding portföyünde yer alan Taranto Kruvaziyer Limanı ve Taranto şehri, liman otoritesi ile yapılan ortaklaşa başvuru sonucu ‘Yılın Destinasyonu’ seçildi.

 

Yine Global Ports Holding portföyündeki Nassau Kruvaziyer Limanı da ‘Yılın Sürdürülebilirlik Girişimi’ kategorisinde finale kaldı.

 

‘Sürdürülebilirlik doğrultusunda projeler gerçekleştiriyoruz’

Kruvaziyer turizminin geleceğine olan güvenle bu iş kolunu en önemli stratejik büyüme alanı olarak belirlediklerini ifade eden Global Yatırım Holding ve Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, “Sektör olarak sürdürülebilir dünya hedefine ulaşmak için ciddi bir hedef belirledik. Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi olarak da bu hedef doğrultusunda öncü bir rol oynuyoruz. Portföyümüzdeki limanları sürdürülebilir dünya hedeflerimiz ile uyumlu bir şekilde yönetiyor ve geliştiriyoruz. Global Ports Holding olarak bu doğrultuda tüm limanlarımızda atıkların geri dönüşümü, su tüketimi, yenilenebilir enerji kullanımı gibi alanlarda yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Tüm limanlarımızda sürdürülebilirlik doğrultusunda projeler gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı