Janssen Türkiye Genel Müdürü Demet Russ, Türkiye, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan Bölge Lideri olarak atandı

Dünyanın en büyük sağlık şirketlerinden biri olan Johnson & Johnson’ın ilaç grubu Janssen’in Türkiye, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan’dan oluşan yeni faaliyet bölgesinin liderliğine Türkiye Genel Müdürü Demet Russ getirildi. 

 

136 yıllık bilimsel mirası, yenilikçi bakış açısı ve global vizyonundan beslenen Johnson & Johnson’ın ilaç şirketi Janssen bünyesinde hayata geçirilen yapısal değişiklikler kapsamında, 1 Eylül 2022 itibarıyla Türkiye, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan’ı içine alan yeni bir faaliyet bölgesi oluşturuldu. Dünyanın dört bir yanında 150’den fazla ülkede ve çeyrek asra yakın süredir de Türkiye’de faaliyet gösteren Janssen’in yeni faaliyet bölgesinin yönetimini Türkiye Genel Müdürü Demet Russ üstlenecek.

 

Yeni bölge kapsamında 140 milyonluk bir nüfusun sağlık ihtiyaçlarına en etkin şekilde karşılık vermek amacıyla gerçekleştirilen bu yapısal değişikliğin, bölgede sürdürülebilir başarının yolunu açarak hastalar ve paydaşlar için daha fazla değer yaratacağını belirten Janssen Gelişen Pazarlardan Sorumlu Kıdemli Başkanı Asgar Rangoonwala, Demet Russ’un vizyoner liderliğinde ekiplerin güçlenmeye devam edeceğinden emin olduğunu ifade etti. 

 

Demet Russ kimdir? 

17 yıldır Janssen ailesinin bir üyesi olan Demet Russ, 2005 yılında Janssen Almanya’da göreve başlamasının ardından Belçika, Fransa, ABD ve Türkiye’de lokal, bölgesel ve global yedi farklı pozisyon üstlendi. Belçika'da bölgesel bir rolün ardından Fransa'ya ülkeden sorumlu finans direktörü olarak atanan, sonrasında ABD’de Küresel Ar-Ge Operasyonları Grubu’nun finansal yönetimini üstlenen ve son olarak Janssen EMEA Finans Başkan Yardımcısı olarak bölgenin büyüme stratejisini yönlendirmekte etkin rol alan Russ, portföy yönetiminden, finansal performansın artırılmasından, risk ve fırsatların yönetilmesinden sorumlu olduğu 4 yıl içinde, yüzde 50’ye varan büyüme gerçekleştirilmesine katkıda bulundu. 

 

Demet Russ 2020 yılının ocak ayından bu yana Janssen Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyor, aynı zamanda Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nde (AIFD) Başkan Yardımcısı olarak farklı çalışma gruplarında sponsorluk rolleri üstleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı