Kentin her noktasında KO-MEK var

Yeni dönem açılışına hazırlanan KO-MEK, gerçekleştirdiği alan çalışmalarıyla meslek ve sanat eğitimleri hakkında vatandaşı bilgilendirdi

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) yeni eğitim yılında 357 farklı branşı ile kentin dört bir yanında ücretsiz halk eğitimlerine devam ediyor. KO-MEK bu kapsamda vatandaşlara kentin dört bir yanında branşlarını tanıtmayı sürdürüyor. Hazırlanan tanıtım broşürleri vatandaşlara dağıtılırken, bir yandan da açılan stantlarda uygulamalı olarak branşların tanıtımı yapılıyor.

 

VATANDAŞLARDAN KO-MEK’E BÜYÜK İLGİ

Alan çalışması adı altında yapılan tanıtımlar bu yıl da İzmit Cumhuriyet Bulvarı, Kartepe Kent Meydanı, Gebze Kent Meydanı ve Gölcük Anıt Parkta kuruldu. Kurulan KO-MEK tanıtım stantlarına meslek ve sanat eğitimi almak isteyen vatandaşların yanı sıra akademik hayatında destek eğitimi almak isteyen üniversite öğrencileri adeta akın etti. Buradaki usta öğreticilerden bilgi alan gençler, ilgilendikleri branşlarla ilgili uygulamalı eğitim yapmayı ihmal etmedi.

 

KO-MEK İLE EĞİTİMİMİZİ GÜÇLENDİREBİLİRİZ

KO-MEK verdiği eğitimlerle halk eğitimi konusunda son derece önemli bir görevi üslenerek adeta halk üniversite görevi yapmaya devam ediyor. Birbirinden önemli istihdam branşları ile eleman yetiştirerek istihdam seferberliğine katkıda bulunan KO-MEK, vatandaşların da el emeği göz nuru eserler üretmesine ve bunu ekonomiye çevirmelerine destekte bulunuyor.

 

UYGULAMALI EĞİTİM YAPTIRILDI

KO-MEK kurmuş olduğu stantlarda gerek broşür dağıtarak gerekse birebir alanında usta eğitmenlerin bilgilendirmesiyle vatandaşları aydınlattı. Alan çalışmalarında kurulan stantlarda ayrıca uygulamalı eğitimler de verilerek vatandaşlara kısa bir tanıtım yapıldı. Alan çalışmaları ile binlerce vatandaşa ulaşan KO-MEK, 12 ilçede 43 kurs merkezinde eğitimlerine başladı.

 

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

KO-MEK’e kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, www.komek.org adresinden kayıt yaptırabilir. Ayrıca, KO-MEK ile ilgili faaliyetler, www.kocaeli.bel.tr www.komek.org internet sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı