Kemer Belediyesi Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu’nu Rengarenk Yaptı

“Eğitim varsa gelecek var” sloganı ile Türkiye’ye örnek olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor.

Arslanbucak Mahallesi’nde yer alan Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu’nda yaz boyunca süren boya, badana ve tamirat çalışmaları tamamlanırken, okula başlayan minik öğrencilere Kemer Belediyesi tarafından hazırlanan ücretsiz kırtasiyeler dağıtıldı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Mahalle Muhtarı İsmail Uğur ve Okul Aile Birliği Başkanı Serap Şendil ile okula gelerek bu yıl eğitime yeni başlayan minik öğrenciler ve veliler bir araya geldi.

Okulda çocukların, velilerin ve öğretmenlerin yeni eğitim ve öğretim yıllarını da kutlayan Belediye Başkanı Topaloğlu, eğitime verdikleri desteğin devam edeceğini söyledi.

Başkan Topaloğlu, okulun dış cephe boyasının öğrencilerin istekleri doğrultusunda boyandığını belirtirken, “Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu görsel olarak çok güzel hale geldi. Okul aile birliği başkanımız ve öğretmenlerimiz rica ettiler, okulumuzu çevre duvarları da dahil olmak üzere iç ve dış olarak boyattık, eğitim ve öğretime hazır hale getirdik. Öğrencilerimizin istediği renkler ile okulumuz boyandı. Çocuklarımız okula geldiğinde bu renkleri gördüğü zaman çok mutlu oluyor. Arslanbucak mahallemize ve çocuklarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Anaokulundan 8. sınıfa kadar Kemer’de okuyan tüm öğrencilerin ücretsiz kırtasiyelerinin masalarına bırakıldığını da dile getiren Topaloğlu, “Kırtasiye malzemelerimizi yaz ayında hazırlamıştık. Okulların sayılarına göre teslim ettik. Bu okulumuzda okuyan öğrencilerimin bir yıl boyunca kırtasiye almasına gerek yok. Öğrencilerimize bir yıl boyunca yetecek kadar kırtasiye malzemelerini kendilerine veriyoruz. Onlarda çocuklarımıza hayırlı olsun. Eğitim varsa gelecek var.” diye konuştu.

Arslanbucak Mahalle Muhtarı İsmail Uğur ise Kemer Belediye Başkanı Necati Toaploğlu’nun eğitime verdiği destek için teşekkür ederek, “2022-2023 yeni eğitim ve öğretim yılımız tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun. Okullarımızdaki ailelerin eksikliklerini gideren sayın Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’na, bu okulun boyanması, iç ve dış temizliğinin yapılmasında her türlü güzelliğin sağlanmasında verdiği destek için çok teşekkür ederiz. Başkanımız tüm okullara bu desteği veriyor. Aynı zamanda kırtasiye konusunda da yardımcı oldu. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Başkanı Serap Şendil de yaptığı açıklamada, “Sayın Başkanımız Necati Topaloğlu yaz boyunca bizi yalnız bırakmadı. Badanalarımız, boyalarımız yapıldı. Özellikle en çok hoşuma giden şey, ne zaman arasak telefonun bir ucundaydı. Yardımlarını eksik etmedi ve çok güzel bir iş ortaya çıktı. Benim kızımda burada okuyor. Anne diyor şeker gibi bir okul oldu. Bu konuda Necati Topaloğlu başkanımıza çok teşekkür ediyorum.  Çocuklara belediyenin sağladığı ücretsiz kırtasiye de velilere büyük destek oldu. Bir veli olarak bizleri çok büyük bir yükümlülükten kurtarıyor. Bu durum başka bir yerde yok zaten.” ifadelerine yer verdi.

Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu velileri de Kemer Belediyesinin eğitine yaptığı katkılardan memnun.
Veliler Başkan Necati Topaloğlu’nun eğitime olan katkıları için teşekkür etti ve şunları söyledi:

Velilerden Kadriye Kaplan, “Okul açıldı. Heyecanlıyız. Okulumuz boyandı ve çok güzel oldu. Sayın başkanımızdan Allah razı olsun çok güzel şeyler yaptı. Daha ne isteyelim ki. Kızımda hayırlısı ile kırtasiye malzemelerini alacak. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Velilerden Ayşe Deveci ise “Benim büyük kızım da, küçük oğlumda burada okuyor. Geçen dönemde başkanımız kırtasiye malzemelerine yardımcı olmuştu. Çok teşekkür ediyorum. Maddi olarak sıkıntıların yaşandığı bu zamanda kırtasiye bizim için çok önemli. Okulumuzun boyası, çocuklarımıza verdiği destek her zaman için takdire şayan. Başkanımızdan memnunuz Allah razı olsun. Bize yaptığı yardımlardan dolayı çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı