EÜ ile Filipinler’den 7 üniversite arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı

 Ege Üniversitesi ‘Su ürünleri ve Ziraat’ alanlarında uluslararası iş birliği ağını genişletiyor

 

Ege Üniversitesi uluslararasılaşma stratejisi kapsamında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında, Türkiye’den 6, Filipinler’den 7 üniversitenin yer aldığı  “Filipinler ve Türkiye Arasındaki Akademik ve Değişim Programlarını Geliştirme Projesi" kapsamında akademik iş birliği imza protokolü, YÖK Beyaz Salon’da gerçekleştirildi.

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı himayelerinde düzenlenen imza törenine,  YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. H. Haldun Göktaş,  Filipinler Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Maria Elena Palo Algabre ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın yanı sıra Ankara, Çanakkale Onsekiz Mart, Isparta Uygulamalı Bilimler, Karadeniz Teknik, Kastamonu Üniversitelerinin Rektörleri ile Filipinler’den 7 üniversitenin üst yöneticileri katıldı. Rektör Prof. Dr. Budak,  Filipinler’den 7 üniversite ile su ürünleri ve ziraat alanlarında akademik iş birliği protokolü imzaladı.

 

Türkiye’den 6, Filipinler’den 7 üniversite arasında ziraat ve su ürünleri alanında iş birliği protokolü imzalandığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Uluslararasılaşma alanında başarılı girişimlerimizi sürdürüyoruz. Günümüz dünyasında, yükseköğretim kurumları arasında gerçekleştirilen uluslararası ikili anlaşmalar, küresel fırsatlar sunması bakımından büyük önem taşıyor. Ege Üniversitesi su ürünleri ve ziraat alanlarında araştırma, bilim, eğitim ve öğretim ekseninde kurduğu iş birliği ağını genişletmeye devam ediyor. YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’ın riyasetinde, ‘Filipinler ve Türkiye Arasındaki Akademik ve Değişim Programlarını Geliştirme Projesi’ kapsamında Ege Üniversitesi olarak Filipinler'deki 7 üniversite ile ikili iş birliği anlaşmalarını imzaladık. Üniversitemiz ile Filipinler’in seçkin üniversiteleri arasında su ürünleri ve ziraat alanlarında, akademik değişimin desteklenmesi ve lisansüstü seviyede ortak eğitim-öğretim, bilim teknoloji programlarının geliştirilmesi,  akademisyen, öğrenci, personel değişimi ve uzaktan eğitim çalışmaları ile ortak yenilikçi projelerin hayata geçirilmesini protokole döktük” diye konuştu.  

 

“Üniversitemiz birikimini uluslararası alana taşımayı sürdürecek”

Rektör Prof. Dr. Budak, “Uluslararasılaşma stratejimiz kapsamında, saygın bir dünya üniversitesi olma yolunda önemli adımlar atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İkili iş birliği anlaşmalarının imzalanması ile ilk adımı atılan uluslararası iş birliğimiz kapsamında Filipinler yükseköğretim kurumlarının rektör, rektör yardımcıları ve üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 26 kişiden oluşan heyet bu hafta içinde üniversitemizi ziyaret edecekler. Üniversitemizin hem eğitim öğretim, hem araştırma hem de laboratuvar altyapısını yerinde görmüş olacaklar. Üniversitemiz, akademik birikimini uluslararası alana taşımayı sürdürecek. Hedeflerimizi gerçekleştirmemizde her zaman destekleriyle yanımızda olan Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar hocamıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Filipinler’den 7 üniversite ile iş birliği protokolü imzalandı

Mindanao Devlet Üniversitesi- Naawan, Filipinler Üniversitesi- Visayas, Mindanao Devlet Üniversitesi- Marawi, Iloilo Devlet Su Ürünleri Koleji, Batı Filipinler Üniversitesi, Güney Filipinler Tarımsal İşletme ve Deniz ve Su Teknolojisi Okulu, Zamboanga Devlet Deniz Bilimleri Koleji ve Teknolojisi ile Ege Üniversitesi arasında ikili işbirliği protokolleri, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ile ilgili üniversitelerin yetkilileri tarafından imzalanarak hayata geçirildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Salt Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı